הזמנות לבר מצווה – מה צריך לדעת?

למידע נוסף השאירו פרטים 👇

טיפים להדפסת הזמנות לבר מצוה

בר מצווה הוא אירוע מיוחד עם הרבה משמעות. זהו יום בו הנער עובר מגיל הילדות לגיל הבגרות. יום הולדת 13 לנער הינו יום מרגש לא רק עבור הילד המתבגר. גם ההורים שמחים ומתרגשים לאור הכניסה של חתן האירוע לחיי המבוגרים. כדי להתחיל את האירוע ברגל ימין, כדאי לחשוב על הזמנות מיוחדות לבר מצווה מספר חודשים לפני האירוע.

קצת מן העבר הלא רחוק

עיצוב והדפסה של הזמנות לבר מצווה
עיצוב והדפסה של הזמנות לבר מצווה
להזמנות בר מצוה אין עדויות היסטוריות ארוכות שנים. הנוהג להפיק הזמנות לאורחים לקראת אירוע משמעותי זה מעת האחרונה. בעבר, האורחים שהשתתפו באירוע בר מצוה הגיעו בד"כ בעקבות הזמנה פרונטלית של הורי הילד. רק עם התפתחות של תעשיית הדפוס, הזמנות בר מצוה הפכו לנגישות יותר וזמינות ואף הפכו לנוהג בחברה הישראלית לארח את המוזמנים באמצעות עיצוב הזמנות לבר מצוה והדפסתן. עם השנים המבחר והמגוון של ההזמנות נהיה עשיר וכיום קיימות בשוק מאות סוגים של הזמנות לבר מצווה.

סוגי הזמנות לבר מצוה

ההתפתחות הטכנולוגית לא פסחה על תעשיית הדפוס. והיום לרשות חוגגי אירוע בר מצוה אלפי סוגי הזמנות לכל טעם ולכל רצון. ההזמנות מתחלקות בעיקר ל-4 קטגוריות עיקריות:

  • הזמנות פשוטות – אלה בדרך כלל הזמנות שהודפסו מתוך תבנית גרפית מוכנה. אתרי דפוס שונים מציעים ללקוחותיהם להפיק הזמנות מעוצבות באמצעות הממשק שלהם ולקבל הזמנות יפות, לצד המחיר הנמוך. לרוב, מחיר ההזמנות שהודפסו מתוך גרפיקה מוכנה ינוע בין שקל לשקל וחצי. המחיר מושפע גם מסוג הנייר. רוב ההזמנות שהופקו מתוך עיצוב מוכן מראש מודפסות על נייר כרומו 300 גר'.
  • הזמנות יוקרתיות – עשויות נייר איכותי ומודפסות ברזולוציה גבוהה. נהוג להדפיס הזמנות יוקרתיות לבר מצוה על נייר פנינה מנצנץ עם מרקם רך ועדין למגע. הזמנה יוקרתית מודפסת בקפידה עם גימורים מושלמים. מחיר להזמנה יוקרתית יכול להגיע לעשרה שקלים ואף מעבר לזה. אם החלטתם להדפיס הזמנות יוקרתיות, דאגו לכך ששאר המרכיבים מהאירוע (קייטרינג, עיצוב אולם, עיצוב שולחן, קבלת פנים ועוד) יהיו באותו סטנדרט גבוה.
  • הזמנות מיוחדות – אם בא לכם להפתיע את המוזמנים שלכם באירוע ייחודי ובלתי נשכח, התחילו לחשוב על רעיון להזמנות מיוחדות לבר מצווה. הפקת הזמנה מיוחדת הוא תהליך, שמתחיל בשלב של גיבוש רעיון מקורי להזמנה ומסתיים בהדפסה איכותית. הדפסת הזמנה מיוחדת לא הכרחית על נייר. את ההזמנות המיוחדות ניתן להדפיס על גבי חומרי גלם כגון קרטון, זכוכית, פלסטיק (פי.וי.סי.), בד, מגנט ועוד. תודו, כי אם הייתם מקבלים הזמנת בר מצוה מעץ, לא הייתם רוצים לפספס את האירוע ובטח גם הייתם משתפים את ההזמנה גם לחברים שלכם. זה ההאפקט שהזמנה מיוחדת אמורה להשרות על אורח בעת קבלתה.
  • הזמנות דיגיטליות – סוג זה של הזמנות הוא די חדש, אך הוא תופס תאוצה מהירה בשנים האחרונות. היום כמעט לכל אחד יש לפחות מכשיר נייד אחד, המאפשר גישה מהירה ונוחה למדיה הדיגיטלית. אי לכך, שימוש בהזמנות דיגיטליות נוח, חסכוני ומבטיח כי ההזמנה תגיע בזמן לידי האורח.

לחזור למשהו ספציפי?

דילוג לתוכן