איך לחגוג בר/בת מצווה בזום אונליין? תכנון אירוע בזום!

למידע נוסף השאירו פרטים 👇

בתקופת מגפת הקורונה שיעור השימוש בתוכנת/אפליקציית הזום עלה באופן קיצוני וכיום מרבית הפגישות, ההרצאות, האירועים ואפילו ארוחות החג עברו לזום (Zoom). מעוניינים לתכנן בר או בת מצווה בזום? הפעילות פשוטה ונוחה יותר ממה שחשבתם.

בר/בת מצווה בזום אונליין? אל תיבהלו, התכנון פשוט ביותר

אחד מהאירועים הרבים שעברו לזום הוא בר/בת מצווה, תכנון אירוע בר/בת מצווה בזום (Zoom) אינם קשים וניתן להיעזר במדריכים לזום כדי ללמוד את הכלים הבסיסיים של הזום.
באירוע בר או בת מצווה בזום כוללים נערים ונערות בגילאי 12-13, לכן הנתון החשוב מכל הוא לאבטח את הזום בסיסמא ולאשר כניסה כאשר אתם יודעים בוודאות מי המשתמש שנכנס לאירוע הווירטואלי.

אירוע בזום

רעיונות לארגון בר או בת מצווה בזום

פעילויות בזום (Zoom), בשנת 2020 זו כבר לא שאלה בכלל ובמיוחד אחרי תקופה הקורונה נראה שהרעיון הווירטואלי הוא לא רע בכלל. ילדים וילדות בכל רחבי העולם לומדים דרך זום ומדברים עם חברים וחברות בזום.
למרות שמרבית העולם לא ממש הכיר את הזום לפני הקורונה, באוניברסיטאות ובמקומות העבודה בעולם כבר העבירו הרצאות, מצגות ונאומים שונים לקבוצות.
כדי לאפשר לכם להזיז את הגלגלים בראש בצורה טובה יותר ולחשוב על רעיונות ופעילות מרכזית לאירוע בר מצווה או בת מצווה בזום, רשמו לפניכם מספר רעיונות לארגון אירוע בזום:

 • קוסם/אומן חושים – קראתם נכון, מה שעובד טוב בהופעה על במה או על הדשא יכול לעבוד גם בזום.
  כל מה שצריך לעשות הוא לבחור את המפעיל לבר/בת המצווה, מומלץ לבחור בהתאם לרשימת מועדפים, מידע שקיים בגוגל וברשתות החברתיות ובמיוחד קטעים ויזואליים שייסעו לכם ולנער או נערת המצווה להגיע להחלטה.
  הופעה בזום לרוב אמורה לעלות פחות מהופעה רגילה, המפעיל יקבל את הלינק והסיסמא לזום ויהיה מוכן לעלות בדיוק בזמן ולהופעה שתימשך בהתאם לסיכום מראש.
   
 • סטנדאפיסט לבר/בת מצווה בזום – סטנדאפיסטים רבים עברו להופעות בזום או הופעות משולבות זום וקהל בריחוק ומסכות. הזמנת סטנדאפיסט לבר או בת מצווה לזום לא פחות טובה מאירוע רגיל ויוצרת אפקט מיוחד.
  טרם הזמנת ה סטנדאפיסט/ית חשוב לוודא כי תוכן הבדיחות מתאים לגילאי 12-13, ישנם סטנדאפיסטים שמוכנים כבר כמה שנים עם הופעה מבדרת לקהל הצעיר.
 • הופעת זמר אורח – זה אמנם לא המצב האידאלי ביותר עבורכם ועבור הזמרים, אבל כמו כל אדם שמופיע גם זמרים מוכרים מעבירים הופעת בזום. המחיר על הופעה בזום אמור להיות זול בהרבה מהופעה פרונטלית רגילה (מצריך פחות הכנות ואיכות הסאונד אינה זהה להופעה רגילה), במידה ומשרדי האומן גובים מחירים רגילים או גבוהים מומלץ לוותר על התענוג.
 • קהוט לזום – המשחק שכבש את בר ובת המצווה יכול בהחלט להתאים לאירוע בזום.
  הקהוט (kahoot.com) יכול להיות משחק טריוויה לידע כללי או למידע שקשור לחברים וניתן לפתוח חשבון חינמי, המשחק יוכל להופיע על המסך הראשי (בשיתוף מסך) והחברים יענו על השאלות מהנייד או מהמחשב בבית.

 

בת מצווה בזום

מגבלת זמן לזום: האם האירוע יהיה מוגבל בזמן?

בגרסה החינמית ובמיוחד לתקופת הקורונה, בזום אפשרו שיחות של עד 40 דקות ועד 100 משתתפים.
הגבלת הזמן הזו ככל הנראה לא תספיק לאירוע וניתן לפתור את הסוגיה דרך פגישה חדשה מיד בתום 40 הדקות והמשתתפים יצטרפו שוב.
אפשרות נוספת היא לאפשר זום ללא הגבלת זמן בעלות של 15$ לחודש, בתחשיב עלות אירוע רגילה, המחיר לחודש (וביטול לאחר האירוע) הוא סביר בהחלט. 

מזכרת מהאירוע: צילום הזום וטפט מגניב במקום המגנטים

הקלטת הפגישה בזום תתאפשר בלשונית "הקלטה" בהגדרות הזום כמארחי הפגישה, לאחר שבחרתם באפשרות הזו תוכלו לצלם את האירוע.
בנוסף, במקום המגנטים המוכרים תוכלו להכין רקע משלכם ולאפשר לאורחים לשנות את הרקע שלהם, באמצעות צילום מסך ניתן לשמור תמונות עם רקע.
מומלץ לנסות את כל הפיצ'רים בפגישת ניסיון טרם האירוע ובנוסף ללמוד ממדריכים שקיימים ברשת.

לא ערכנו אירוע, האם לפצות בטיול או מתנה?

ראשית חשוב להבין, אירוע בזום אמנם אינו אירוע חברתי מוחשי אבל בעידן הדיגיטלי הוא נחשב אירוע לכל דבר ועניין.
אם הבאתם מפעיל או ביצעתם פעילות מרכזית, השקעתם זמן, מחשבה וכסף – אין להקל ראש בכך ולהתייחס לאירוע בזום כאל משהו שלא קרה.
אירוע בזום מלמד את הילד או הילדה להתמודד עם מצבים שאינם בשגרה ולהסתגל למצבים חדשים, כבר למעלה משני עשורים שבני נוער מסתגלים היטב לעולם הווירטואלי ונראה שאירוע בר/בת מצווה בזום עשוי להתקבל אפילו טוב יותר מאירוע רגיל ופרונטלי.
למרות זאת, אם אתם מרגישים שיש לכם צורך "לפצות" את הילד/ה שלכם כחלק מהגעה שלהם לגיל המצווה ולהתחלת הבגרות שלהם, תוכלו לתכנן טיול בארץ או בחו"ל לאחר שמגפת הקורונה תחלוף או תוכלו לקנות מתנה לבר/בר מצווה בתוספת לאירוע הזום היצירתי שארגנתם…והכי טוב , להעביר כסף מתנה בביט ישירות לילד/ה או להורים.

לחזור למשהו ספציפי?

דילוג לתוכן